Baksida Hem

Göteborg, kalendarium

Du finner oss på Erik Dahlbergsgatan 28 i Göteborg, fem minuters promenad från Avenyn...


2017    

 

01 20 – 01 26          Agneta Ågårdh

                                Annika Lundholm-Moberg

 

01 28 – 02 02          Fia Higgins  

 

02 04 – 02 09          Filippa Adlerson

 

02 11 – 02 16          Anna Dahrén

                                Pauline Beinö

                                Frida Stigevik

                                Maritha Jernfors 

                                Anthony Åslund

                                Leo Lagerwall


02 18 – 02 23          Stefan Grevle

 

02 25 – 03 09          Svenska Konstnärsförbundet Väst

 

03 11 – 03 16          Cecilia Winge                               

                                Liane Leinsdorff                       

 

03 18 – 03 23          Carina Sloberg

                                Dan-Olof Sloberg

                                Isabel Wright

                                Jasmin Haghighi

                                

03 25 – 03 30         Gun Eld Sandström

                               Liselott Klingener

                             

04 01 – 04 06         Miro Tallvod

 

04 08 – 04 13          Gun Johansson

                                Ulla Blom


04 15 - 04 20          Lena Singleton

                               Annika Wiklund

 

04 22 –  04 27        Maria Rodrigues       

 

04 29 – 05 04         Göran Carlberg

 

05 06 – 05 11         STÄNGT pga REPARATION

                                              

05 13 – 05 18         Tommy Åberg

 

05 20 – 05 25          Louise Hävre               

                             

05 27 – 06 01         Lola Holmberg                                 

                               Rita Börjesson

                               Maarit Visser

                               Eva Johnsson 

 

SOMMARUPPEHÅLL 

                                  

08 05 – 08 10          Susanne Bönnemark        

 

08 12 – 08 17           Filippa Adlerson   

                

08 19 – 08 24          Yvonne Arconge-Nilsson

                             

08 26 – 08 31          Ann-Charlotte Dahlstedt

                                Ann Johnsson

 

09 02 – 09 07          Bertil Leidner       

 

09 09 – 09 14          Annette Lillhammar                                  

 

09 16 – 09 21          Kent Larsson

                                              

09 23 – 09 28          Kajsa Stamenkovic 

 

09 30 – 10 05          Åke Törnqvist

 

10 07 – 10 19          Sv Konstnärsförbundet Väst

 

10  21 – 10 26          Gösta Sjöberg

 

10  28 – 11 02         Hanne Helbrink

                                Malin Lidén

                                Edna Cers

                                                   

11 04 – 11 09          Monica Blomgren Ulvinge

 

11 11 – 11 16          Kerstin Gadd,

                                Lars Hansson Lahn,

                                Ylva Johansson.

 

11 18 – 11 23          Konstgruppen KRY/ Beata Wolny

 

11 25 – 11 30          Caroline Ballantyne Norneby      

 

12 02 – 12 07          Maria Rodrigues

 

12 09 – 12 14          Max Alm Norell

 

12 16 – 12 21          Weronica Dahlén

 

2018

 


01 13 – 01 18       

 

01 20 – 01 25       

 

01 27 – 02 01       

 

02 03 – 02 08           Ida-Vanessa Rumstajn 

 

02 10 – 02 15           Svenska Konstnärsförbundet

 

02 17 – 02 22           Svenska Konstnärsförbundet

 

02 24 – 03 01              

 

03 03 – 03 08

 

03 10 – 03 15          Monica Krebs

                                Margareta Johansson

                                Ulla Larsson

 

03 17 – 03 22          Karina Gustafsson     

 

03 24 – 03 29          Eva Johnsson

                             

03 31 – 04 05          Rigmor Sternö                          

                                Doris Gustavsson

                                Else-Marie Holmström

 

04 07 – 04 12          Gunilla Bitsos

                                Gerd Thorén Begger

                                Annika Thorsén


04 14 – 04 19           Ariana Ramhage 

 

04 21 –  04 26          Kajsa Stamenkovic       

 

04 28 – 05 03           Göran Carlberg        

 

05 05 – 05 10       

                                              

05 12 – 05 17

 

05 19 – 05 24          Stephan Söderholm      

                             

05 26 – 05 31          Ingemar Kullgren        

 

06 02 – 06 07

 

SOMMARUPPEHÅLL


08 04 – 08 09       

 

08 11 – 08 16       

                

08 18 – 08 23          Eva Lindgren       

                             

08 25 – 08 30

 

09 01 – 09 06          Carina Sloberg                        

                                Isabel Wright                              

                                Jasmin Haghighi

 

09 08 – 09 13                                          

 

09 15 – 09 20          Cecilia Lindh Larsson

                                              

09 22 – 09 27       

 

09 29 – 10 04               

 

10 06 – 10 11        Gunilla Borgheden

 

10 13 – 10 18        Svenska Konstnärsförbundet

 

10  20 – 10 25       Svenska Konstnärsförbundet

 

10  27 – 11 01

                                                   

11 03 – 11 08       

 

11 10 – 11 15       

 

11 17 – 11 22

 

11 24 – 11 29       

 

12 01 – 12 06

 

12 08 – 12 13

 

12 15 – 12 20(23)